polskienglish

tel:+48 71 716 41 44
fax: +48 71 716 51 66
e-mail: madu@madu.pl

ZAAWANSOWANE ROZWIĄZANIA DLA TWOJEJ ARCHITEKTURY IT

Projektujemy i dostarczamy
architekturę serwerową...

...z uwzględnieniem
wszystkich wymagań
technicznych
i biznesowych

NASZA OFERTA


Cechy optymalnej infrastruktury:
zwiększona przepustowość

Inne wymagania co do przepustowości będzie miała mała lub średnia firma, inne zaś internetowy start-up, który w ciągu np. pół roku może odnieść sukces przerastający jego możliwości sprzętowe (jak to miało miejsce w przypadku portalu Nasza Klasa). Wszystko jest kwestią trafnego identyfikowania potrzeb i tworzenia środowiska, które będziemy w stanie łatwo dopasować do ich ewentualnego wzrostu.

Aplikacje wymagające dużej przepustowości to np. aplikacje multimedialne. Są też oczywiście aplikacje elastyczne, np. programy pocztowe, które potrafią adaptować się do aktualnej przepustowości bez większych konsekwencji. Np. systemy bazodanowe będą potrzebować nieco większej przepustowości, mocy fizycznego procesora, pamięci i szybkiego systemu dyskowego.Duża rzepustowość umożliwia jak najwięcej równoległych połączeń do bazy danych i szybkość dostępu do danych, niektóre z baz danych są też mocno pamięciożerne.

Istotnym czynnikiem wpływającym na przepustowość są dyski twarde. Im więcej dysków twardych tym większa przepustowość, większa wydajność i szybszy transfer.

Kolejnym czynnikiem są interfejsy, a więc np. karty sieciowe - nowsze interfejsy zwiększają przepustowość.

Podobnie dzieje się w przypadku procesorów.

Przepustowość w przypadku wirtualizacji przedstawia się nieco inaczej, albowiem wtedy około 10% przepustowości zabiera warstwa pośrednicząca, czyli hypervisor.