polskienglish

tel:+48 71 716 41 44
fax: +48 71 716 51 66
e-mail: madu@madu.pl

ZAAWANSOWANE ROZWIĄZANIA DLA TWOJEJ ARCHITEKTURY IT

Projektujemy i dostarczamy
architekturę serwerową...

...z uwzględnieniem
wszystkich wymagań
technicznych
i biznesowych

NASZA OFERTA


Cechy optymalnej infrastruktury:
prostota i możliwość rozwoju

Czym jest skalowalność?
Skalowalność to cecha danej infrastruktury wskazująca na jej możliwości rozbudowy w celu zwiększenia wydajności i efektywności pracy. Infrastruktura skalowalna więc to taka, którą można rozbudować lub uprościć w zależności od potrzeb.

Skalowanie pionowe
Jest to fizyczne rozbudowywanie naszej infrastruktury. Na pierwszy rzut oka kupowanie większej ilości lepszego sprzętu jest dobrym rozwiązaniem. Wydaje nam się, że szybszy dysk, czy lepszy procesor są właśnie tym, czego potrzebujemy. Łatwo jednak wpaść w pułapkę takiego myślenia, albo dojść do ślepego zaułku, w którym bariera finansowa czy technologiczna będzie stanowiła w efekcie końcowym gwóźdź do trumny naszej infrastruktury. Okazuje się też często, że poniesione koszty nowego sprzętu nie przekładają się wcale na jego lepszą pracę i nie potrafimy tak naprawdę wykorzystać pełni jego możliwości. Ta nowa fizyczna możliwość najczęściej nie jest konfigurowana do integracji z resztą zasobów, lecz zostaje przydzielona do tego, aby sprostać nowym wymaganiom. Istniejąca już struktura w ogóle nie skorzysta z naszego nowego nabytku, ani też odwrotnie.

Skalowanie poziome
Opiera się ono głównie na wykorzystaniu zasobów połączonych w sieć, korzystaniu z usług cloud computing oraz wirtualizacji. Możemy przy dużo niższych nakładach finansowych niż w przypadku skalowania pionowego zwiększyć np. naszą moc obliczeniową. W skalowaniu poziomym plan architektoniczny połączeń i zarządzanie rozproszonym środowiskiem muszą posiadać dużo większy rozmach i zostać gruntownie przemyślane.