shape
shape

IT w rękach kobiet

MADU · 10 maja 2022

Chociaż ostatnie lata pokazują, że procentowy udział kobiet w branży stale rośnie, mimo wszystko ciągle mamy w tym sektorze więcej mężczyzn. W tym artykule weźmiemy temat pod lupę.


Raport „Kobiety w IT i TECH” pokazuje, że zaledwie 5% firm z branży technologicznej ma w swoim zarządzie kobiety. W debacie redakcji MIT Sloan Management Review Polska, która odbyła się we wrześniu 2021 przytoczono dane, które obrazują, że we władzach firm z indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80 na koniec 2020 roku udział kobiet wyniósł zaledwie 15,5%.


Współpraca z AMD

Od niedawna jesteśmy oficjalnym partnerem biznesowym Advanced Micro Devices i ogromnie cenimy sobie ich aktualne osiągnięcia technologiczne.

Jak to się stało, że AMD po wielu latach monopolizacji rynku przez Intel zaczęło dostarczać wysokiej jakości rozwiązania będące dla procesorów Intela doskonałą alternatywą?

Lisa Su odegrała tu niemałą rolę, obejmując w 2014 roku stanowisko CEO w AMD.

Lisa Su

Wkład Lisy Su w branżę jest imponujący. Od momentu objęcia stanowiska CEO, firma zmieniła strategię biznesową – przestała wydawać produkty, które nie miały szansy wygrać z konkurencją i postawiła na własne technologie. AMD zmieniło kierunek i już od kilku lat możemy obserwować imponujące wyniki tej zmiany. Musimy na marginesie dodać, że procesory AMD z serii EPYC przeznaczone do serwerów, szybko zdobyły nasze serca już po pierwszych testach przeprowadzanych przez Jaremę Ostańkowicza w naszym serwisie i byliśmy pierwszą firmą w Polsce, która wdrażała u klienta rozwiązanie oparte na serwerach Lenovo ThinkSystem SR635 wyposażonych w procesory AMD EPYC 7302P, o czym możecie przeczytać TUTAJ.  

Wróćmy jednak do Lisy Su bo należy podkreślić, że we wrześniu 2021 została ona pierwszą kobietą uhonorowaną prestiżowym medalem Roberta N. Noyce’a za istotny wkład w przemysł półprzewodników. Nagrodę tę przyznaje Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników (IEEE), a jej fundatorem jest Intel! Lisa Su została odznaczona za wzmacnianie pozycji branży mikroelektronicznej poprzez budowanie skutecznej strategii biznesowej AMD i przywództwo. Z ciekawością obserwujemy dalszy rozwój produktów AMD, z racji naszych zamiłowań zwłaszcza tym dedykowanych do serwerów.

Lisa Su to kobieta obejmująca kluczowe stanowisko w swojej organizacji. Jednak, kiedy rozglądamy się wokół widzimy mnóstwo kompetentnych i ambitnych kobiet na stanowiskach menedżerskich wśród naszych partnerów biznesowych – u vendorów i w dystrybucjach. Doskonale nam się z nimi współpracuje i doceniamy wkład, który wnoszą w budowanie świata nowych technologii.


A czy wiecie, że u nas w dziale handlowym (i w ogóle w całej organizacji) jest przewaga kobiet?

A jak jest u Was? Dajcie znać w komentarzu.

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami.

Porozmawiaj z nami, jeśli szukasz odpowiedniego rozwiązania do infrastruktury IT swojej firmy. Oferujemy Państwu kompetentne doradztwo, sumienną realizację oraz długoterminowe wsparcie.

Dodaj komentarz


Najnowsze artykuły

Potrzebne Wam nowe monitory? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.

Potrzebne Wam nowe monitory? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.

Coraz więcej czasu spędzamy przed ekranem monitora. W zależności od wykonywanego zawodu, stanowiska pracy, różne są wymagania co do posiadanego…

Czytaj więcej
Backup danych

Backup danych

Im bardziej wrażliwe i wartościowe dane, tym szybciej należy zastanowić się nad tym, jak najlepiej je zabezpieczyć.

Czytaj więcej
Regaty Lenovo

Regaty Lenovo

Regaty Lenovo to wydarzenie branżowe, które od lat cieszy się ogromną popularnością wśród partnerów biznesowych Lenovo.

Czytaj więcej