shape
shape

Jak zwiększyć wydajność infrastruktury IT

John Doe · 27 grudnia 2020

W tym artykule prezentujemy Ci case study naszego Klienta – firmy Dash Dot Creations. Na tym przykładzie dowiesz się, jak zwiększyć wydajność infrastruktury IT. Zaprezentujemy Ci kluczowe wyzwanie biznesowe firmy, zastosowane przez nas rozwiązanie i efekty, które dzięki niemu osiągnął Klient.

Dash Dot Creations

Dash Dot Creations to studio animacji i grafiki komputerowej. Zajmuje się produkcją filmową, reklamową oraz grami komputerowymi. Działa na rynku już od 2008 r. Firma zajmuje się nie tylko kompleksową realizacją projektów, ale także wspiera swoich Klientów na poszczególnych etapach produkcji. Dash Dot Creations może pochwalić się autorskim systemem Motion Capture. Z jego pomocą możliwe jest odwzorowanie ruchów aktora poprzez montaż markerów, dzięki którym ruch postaci staje się realistyczny. Dash Dot Creations to zespół profesjonalnych specjalistów o bogatym doświadczeniu i wyobraźni.

Wyzwania biznesowe klienta

Dash Dot Creations w swojej pracy wykorzystuje rozwiązania oparte na serwerach oraz kartach graficznych do renderowania. Główne wyzwanie klienta dotyczyło zatem tego, jak zwiększyć wydajność infrastruktury IT, aby przyspieszyć i zoptymalizować proces renderingu.


Na początku usługa renderowania była zlecana firmom zewnętrznym. Ze względu na duży format danych, nasz Klient każdorazowo musiał dzielić paczkę materiału na mniejsze części, a następnie ponownie łączyć je ze sobą. Taki proces był czasochłonny, kosztowny i ryzykowny. Ze względu na ewentualne pomyłki, które skutkowały koniecznością ponowienia procesu, wymagał on usprawnienia.


W toku rozwoju firmy, Klient zdecydował się na stworzenie własnej infrastruktury. 
Na infrastrukturę składały się 32 serwery wyposażone w 64 procesory.


U biegłym roku Klient napotkał jednak bariery technologiczne, polegające na adresowaniu małej pamięci, za pomocą ówczesnych procesorów. Rozwiązaniem problemu miało być zastosowanie kart GPU. Korzyścią zastosowanego rozwiązania była szybka praca procesorów podczas renderowania, jednak wystąpiły ograniczenia w postaci pamięci, co ponownie zmusiło Klienta do podziału paczki materiału na mniejsze części, a następnie ich scalanie.
Dodatkowo, posiadane maszyny wieloprocesorowe skutkowały wysokim kosztem poboru energii elektrycznej, a także koniecznością opłacania dużej ilości licencji, które zabezpieczały usługę renderowania (licencje wyceniane są per procesor).

Ostatnim krokiem Klienta była próba zaktualizowania ówczesnej infrastruktury. Pierwsze szacunki dotyczące wymiany infrastruktury okazały się zupełnie nieopłacalne. Klient musiałby wymienić wszystkie serwery, jak również klimatyzację, wentylację, UPS-y, itd.

Zastosowane rozwiązanie

Przeprowadziliśmy dla Klienta kilka symulacji rozwiązań, w efekcie czego finalną decyzją firmy Dash Dot Creations było uporządkowanie architektury IT poprzez najnowocześniejsze rozwiązania od AMD i Lenovo.

Pierwszą naszą propozycją było wprowadzenie rozwiązania opartego o dwa procesory Intel Gold per serwer, uzyskując spektakularne wyniki. Barierę stanowił jednak koszt inwestycji.

W efekcie przeprowadzonych symulacji kilku rozwiązań ( w tym rozwiązań wykorzystujących procesory Intel Gold), najkorzystniejsze okazało się rozwiązanie oparte na serwerach Lenovo ThinkSystem SR635 wyposażonych w procesory AMD EPYC 7302P. 

Aby zweryfikować właściwości procesorów AMD EPYC serii 7320P, przeprowadzono test renderowania konkretnych, identycznych scen używając jednego procesora AMD EPYC 7302P w opozycji do 10 procesorów Intel starszej generacji. Proces renderowania wspomagany procesorem od AMD dał satysfakcjonujące wyniki. Dzięki temu rozwiązaniu rendering odbywa się niemal w czasie rzeczywistym.

Rozwiązanie, na które zdecydował się Klient polegało na zredukowaniu ilości serwerów Z 32 do 11 U, które wyposażyliśmy w 11 procesorów 16/32C.

Wyniki współpracy

Rezultatem wdrożenia zaproponowanego rozwiązania było zwiększenie ponad dwukrotnie wydajności. Ówczesne, wstępne testy wskazały, że 8 sztuk serwerów (z 11) zabezpiecza zapotrzebowanie w stosunku 1:1 do poprzedniej infrastruktury. Wymiana klimatyzacji, UPS-ów nie były już wymagane, ponieważ pobór generowany przez procesory EPYC nie przekracza 35% ówczesnego zapotrzebowania. Rachunki za energię elektryczną spadły z 7.000,00 zł do 3.000,00 zł miesięcznie, co w skali roku przekłada się na oszczędność w wysokości ok. 40-50.000,00 zł.
Aktualna infrastruktura ukierunkowana jest na przyszłość i umożliwia nieograniczoną rozbudowę.

………………………………

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak zwiększyć wydajność infrastruktury IT oraz poznać szczegóły tego konkretnego case study, obejrzyj powtórkę webinaru, podczas którego dokładnie omawiamy wyzwania klienta i zastosowane przez nas rozwiązanie.

Aby obejrzeć nagranie webinaru, zarejestruj się tutaj: AMD i LENOVO alternatywą dla INTELA.

Dodaj komentarz


Najnowsze artykuły

Potrzebne Wam nowe monitory? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.

Potrzebne Wam nowe monitory? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.

Coraz więcej czasu spędzamy przed ekranem monitora. W zależności od wykonywanego zawodu, stanowiska pracy, różne są wymagania co do posiadanego…

Czytaj więcej
Backup danych

Backup danych

Im bardziej wrażliwe i wartościowe dane, tym szybciej należy zastanowić się nad tym, jak najlepiej je zabezpieczyć.

Czytaj więcej
Regaty Lenovo

Regaty Lenovo

Regaty Lenovo to wydarzenie branżowe, które od lat cieszy się ogromną popularnością wśród partnerów biznesowych Lenovo.

Czytaj więcej